HoryzontyHoryzonty

O nas

Drodzy Podróżnicy,
Drodzy Podróżnicy,

podobno na świecie jest 195 państw i podobno są ludzie, którzy odwiedzili wszystkie. Czy jednak w czasie swoich podróży mieli oni czas na cierpliwe wypatrywanie sępowronki w tropikalnych lasach Ghany, czy znaleźli 6 dni by dotrzeć pieszo jedyną ścieżką do przełęczy Goecha La pod wschodnią ścianą Kangczendzongi, czy „tracili czas” na sfotografowanie 36 widoków tej samej góry Kirkjufell na Islandii – o wschodzie i zachodzie słońca, we mgle, znad oceanu...?

Takie są nasze wyjazdy – poznajemy, obserwujemy, wędrujemy pieszo i rowerami, rozstawiamy statywy w oczekiwaniu na wschód słońca. Nasi przewodnicy dzielą się wiedzą, której nie znajdziecie w internecie. Potrafią nauczyć rozpoznawania ptaków po głosach, fotografowania bez użycia aparatu, strategii bezpiecznego pokonywania rwących himalajskich potoków.

Przygotowywanie wypraw i ich prowadzenia jest naszą pasją. Interesujemy się ptakami, wędrujemy po górach, jeździmy rowerami, fotografujemy i docieramy do najdalszych zakątków Ziemi, aby później podzielić się swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą z Uczestnikami naszych wyjazdów.

Działamy już 20 lat!

Kim jesteśmy
Kim jesteśmy

Jesteśmy organizatorem wyjazdów dla osób ciekawych świata: miłośników przyrody, turystyki rowerowej, wędrówek i trekkingów górskich oraz dla zainteresowanych historią, kulturą i fotografią. Przygotowujemy propozycje skierowane do tych, których nie zadowala pobieżne i pospieszne zwiedzanie, lecz którym radość oraz satysfakcję daje zgłębianie wiedzy o świecie. Tworzymy wyjazdy dla ludzi, którzy preferują aktywny wypoczynek. Od ponad 17 lat podróżujemy wspólnie z Wami, odkrywając ciekawe krainy, zachwycając się przyrodą, wędrując, fotografując i spotykając ciekawych ludzi. W tym czasie zorganizowaliśmy ponad 1000 wyjazdów do krajów na 6 kontynentach!

Jako firma figurujemy w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki pod nr D/435/03/180/2004, bezpieczeństwo klientów zapewnia gwarancja SIGNAL IDUNA S.A. nr M522754.

Dlaczego warto z nami podróżować
Dlaczego warto z nami podróżować

Wyjazdy tematyczne

Od początków naszej działalności (pierwszy wyjazd: Islandia w 2003 roku!) organizujemy wyjazdy tematyczne: wycieczki przyrodnicze, wędrówki górskie, plenery fotograficzne, wyprawy rowerowe i dalekie podróże w małych grupach.  

Przewodnicy

Nasi przewodnicy to grupa pasjonatów - przyrodników, geografów, przewodników górskich, historyków. To absolwenci różnych uczelni - są wśród nich dziennikarze, pisarze, ornitolodzy, botanicy, fotograficy. Tym, co ich łączy jest zamiłowanie do podróżowania i poznawania świata, a także pasja dzielenia się swoja wiedzą. To oni często proponują programy naszych wyjazdów, znając lokalne warunki i specyfikę podróżowania w danym rejonie. Jeżeli ktoś pyta co jest szczególnego w naszych wyjazdach to na pewno przewodnicy. Zapewniają opiekę i szczególną pomoc w poznaniu odwiedzanych miejsc, dbają też o dobrą atmosferę na wyjazdach.

Ciekawe trasy

Wybieramy dla Was to, co autentycznie ciekawe, co jest istotą danego regionu i nadaje mu niepowtarzalny charakter. Trasy naszych wyjazdów są starannie przemyślane, opracowane w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Zdajemy sobie sprawę że podczas wyjazdu nie można zobaczyć "wszystkiego", ale można pdróżować tak, aby oprócz zwiedzania i poznawania znaleźć czas na spokojne wypicie kawy oraz smakowanie lokalnego kolorytu.

Nasza propozycja
Nasza propozycja

Jeśli chcesz porządnie wypocząć, a jednocześnie poznać przyrodę, lokalne tradycje i codzienne życie ludzi, jeśli chciałbyś zdobywać górskie szczyty, powędrować brzegiem oceanu oraz cieszyć się z podróżowania w gronie osób, które łączy ciekawość świata - Zapraszamy. Ruszaj z nami!

Ekipa w biurze

Tomek Liptak
Tomek Liptak

Z charakteru i pochodzenia góral, z wykształcenia geograf i ekonomista, z zamiłowania podróżnik i fotograf. Z pierwszego wyjazdu pamięta tylko cytrynadę w plastikowym woreczku, którą pił na statku płynącym z Krakowa do Tyńca. Z czasem ogarnęła go fascynacja przyrodą, górami i pragnienie odkrywania bogactwa, które niesie ze sobą kontakt z innymi ludźmi, kulturami i krajobrazami całego świata. Tak zrodziła się pasja podróżowania. Ceni sobie wyjazdy zarówno te bliskie jak i dalekie. Trzyma się zasady, którą kiedyś powiedział mu człowiek z Jaworznej: "Z ciekawości warto żyć...". Podróżował po Europie, Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej, Afryce i Azji, ale najchętniej wraca do Rumunii, Włoch i na Morawy.

Michał Przybysz
Michał Przybysz

Ukończył fizykę i leśnictwo, ale żadna z tych dziedzin nie stała się dla niego taką pasją jak podróżowanie i bliski kontakt z przyrodą. Szczególnie interesują go ptaki, chociaż nie jest obrączkarzem (zaobrączkował w życiu tylko żonę - Lucynę). Od 2000 r. prowadzi wycieczki po ulubionej Skandynawii, od 1997 r. odkrywa uroki polskiej przyrody przed obcokrajowcami. W "Horyzontach" zajmuje się kontaktami z klientami, prowadzi wycieczki po Skandynawii, Hiszpanii, na Islandię oraz na Bagna Biebrzańskie.

Darek Dąbrowski
Darek Dąbrowski

Już od najmłodszych lat uwielbiał podróże palcem po mapie. Z wykształcenia geograf ze specjalizacją kartografia i teledetekcja, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie studiów i po ich zakończeniu współorganizował i pilotował wiele wypraw po Afryce Północnej i Azji, ze szczególnym umiłowaniem Azji Centralnej, subkontynentu indyjskiego oraz Azji Południowo - Wschodniej. W biurze zajmuje się szeroko rozumianą obsługą Klientów, organizuje wyjazdy do Azji i po Europie, a także odpowiada za tworzenie nowych programów imprez turystycznych.

Agnieszka Fundowicz-Skrzyńska
Agnieszka Fundowicz-Skrzyńska

Z wykształcenia polonistka-komparatystka, z powołania podróżniczka na zabój zakochana w Italii, a zwłaszcza w tym co na południe od Rzymu. Swoją włoską historię zaczynała od pracy w redakcji włoskiego pisma o modzie ślubnej. Dziś jest autoryzowanym pilotem wycieczek regionu Sycylii i ma za sobą ponad dekadę spędzoną na oprowadzaniu turystów po tej najpiękniejszej z europejskich wysp. Jest autorką wielu publikacji, w tym przewodników o regionach Mezzogiorno, Sycylii, Sardynii, Malcie i Korsyce. Wielbicielka bogactwa kuchni śródziemnomorskiej, wybranych kantyn winiarskich, delikatnego cappuccino do południa, a później mocnego espresso. Po doświadczeniach pracy w terenie, w krakowskim biurze realizuje się przy organizacji wyjazdów, a radość życia czerpie z zarażania pasją podróżniczą swojego synka.

Mateusz Kołakowski
Mateusz Kołakowski

Z wykształcenia kulturoznawca i latynoamerykanista. Z doświadczenia także aktor objazdowego teatru. Od dzieciństwa sadzany na rower (bądź przypinany do nart) i wożony przez rodziców po Europie. Z czasem zaczął poznawać ją sam - na wędrówkach, na dwóch kółkach i autostopem. Korzystając z tych samych środków transportu w czasie studiów objechał Indochiny; mieszkał też w Irlandii, Australii i Ameryce Południowej. Żeglował także po jeziorach, morzach i oceanach – ostatnio przepłynął Atlantyk. Obecnie kotwiczy u zbiegu Wisły i Wilgi w Krakowie, gdzie zajmuje się przygotowywaniem programów nowych wyjazdów, głównie po Europie i Ameryce Łacińskiej.

Asia Liptak
Asia Liptak

Pasję podróżniczą rozwija od dziecka: pierwsze zapamiętane wędrówki z rodzicami po Beskidach odbywała „na barana”, albo w plecaku (chyba nie było jeszcze nosidełek), teraz zdarza się, że sama nosi kogoś w nosidełku ;). Potem były książki podróżnicze, wypady autostopem po niemal całej Europie, fascynacja podziemnym światem jaskiń i ich eksploracja oraz dalsze wyprawy krajoznawcze: na Bliski Wschód, do Ameryki Północnej i Afryki. Z wykształcenia geograf, przewodnik po Krakowie, w Horyzontach zajmuje się wyjazdami do Ameryki Południowej i Afryki oraz, w szerokim zakresie, pracami biurowymi.

Estera Motyl
Estera Motyl

Pracuje w biurze w Krakowie. Z wykształcenia geograf, z pasji przewodnik beskidzki i pilot wycieczek. W Horyzontach zajmuje się trekkingami po różnych zakątkach Europy: Karpaty, Alpy, Bałkany nie są jej obce. Zimą, zamiast pieszych wędrówek po górskich szlakach, proponuje ich przemierzanie na nartach biegowych czy rakietach śnieżnych.

Witek Muchowski
Witek Muchowski

Ukończył fizykę na UW; przewodnik po Warszawie, pilot wycieczek, kierowca zawodowy. Pasjonuje się ptakami, polską przyrodą, dalekimi wyprawami. W Horyzontach organizuje i prowadzi wyprawy do Nowej Zelandii, Kanady, Omanu, Gruzji oraz przyrodnicze wycieczki do Skandynawii, na Islandię i Ukrainę, a także po Polsce.

Marta Olszewska
Marta Olszewska

Ukończyła prawo, zarządzanie kulturą, mediami i reklamą. Jednak czas studiów dał jej zupełnie inną pasję – podróże oraz odkrywanie świata. Od dziecka marzyła o wyprawie do USA i marzenie to w końcu spełniła właśnie podczas studiów. Również one dały jej szansę zamieszkać we włoskiej Padwie. Ale podróż wcale nie musi być daleka – ważne, żeby była pełna wrażeń oraz w dobrym towarzystwie. Dlatego kocha Polskę bezwarunkową miłością. A co najlepiej o tym świadczy? Widziała wiele lazurowych wód, jednak myślami wciąż wraca do Bałtyku. W biurze z chęcią zajmuje się marketingiem, wyjazdami przyrodniczymi oraz jej ukochanymi Stanami Zjednoczonymi. Od niedawna prowadzi również swojego bloga: zkapeluszemnaglowie.pl

Daria Prędki
Daria Prędki

Ukończyła studia licencjackie na kierunku „Turystyka” o specjalności Turystyka międzynarodowa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, a obecnie studiuje na II stopniu na kierunku „Zarządzanie w Turystyce i Sporcie” na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od najmłodszym lat związana z turystyką i podróżami. Urodzona w Bieszczadach, gdzie rozpoczęła się jej pasja do zdobywania świata. Przez wiele lat związana z PTTkiem i konkursem „Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno Krajoznawczym”. Dodatkowo jest sportowym duchem -  trenowała narciarstwo biegowe, a obecnie amatorsko stratuje w zawodach triathlonowych. Z Horyzontami związana od praktyk studenckich, pomaga ekipie biurowej w obsłudze klienta.

Piotrek Woźniak
Piotrek Woźniak

Dyplomowany "turysta". Z zawodu teleinformatyk, z pochodzenia sądeczanin. Od najmłodszych lat wędrował po górach i przemierzał na rowerze swoje okolice. Charyzmatyczny i zawsze uśmiechnięty. Jego największą pasją obok podróżowania są stare Volkswageny - Garbusy i Transportery przy których nieustannie majsterkuje. To właśnie z połączenia tych obu pasji od kilku lat przemierza drogi i bezdroża wielu europejskich krajów swoim kolorowym "ogórkiem". Przygodę z pracą w turystyce rozpoczął jeszcze będąc na studiach jako przewodnik po Jaskini Wierzchowskiej Górnej. Obecnie realizuje się pracując w krakowskim biurze.

Beata Zajkowska
Beata Zajkowska

Najczęściej pracuje w biurze w Warszawie wysyłając podróżników na 5 kontynentów. Od 2009 roku wędruje z Horyzontami, najpierw prywatnie, a później zawodowo. Kocha przestrzeń, wiatr i śnieg, a wolny czas najchętniej spędza w górach ... zwłaszcza w tych, w których nie ma błota ;) 

Poznaj naszych przewodników

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij