HoryzontyHoryzonty

Szukaj wyprawy

Łukiem Karpat

Cykl wyjazdów ŁUKIEM KARPAT

Karpaty to jedno z najdłuższych, najważniejszych i zarazem najbardziej fascynujących pasm górskich w Europie. Ciągną się na przestrzeni ponad 1200 km, od doliny Dunaju w okolicach Bratysławy, po malowniczy przełom tejże rzeki, nazywany Żelaznymi Wrotami, na pograniczu Rumunii i Serbii, zatacza ogromny łuk, skierowany w kierunku północnym i wschodnim. Karpaty to ogromny kalejdoskop praktycznie wszystkich rodzajów krajobrazu górskiego - od zalesionych, regularnych grzbietów Beskidów po wysokie góry typu alpejskiego; od krasowych płaskowyżów z jaskiniami i wywierzyskami, po polodowcowe kotły wypełnione krystalicznie czystymi stawami, od rozległych falujących „mórz traw” wysokogórskich połonin, po ukryte wśród lasów tajemnicze torfowiska i nieprzebyte górskie puszcze. Miłośnik przyrody znajdzie tutaj wszystko co najciekawsze w Europie pomiędzy Atlantykiem a Morzem Czarnym.

Spośród wszystkich pasm górskich Europy, Karpaty są górami polskiemu turyście najbliższymi, ale i jednocześnie często najdalszymi – z braku świadomości bowiem czasami szukamy celu swoich wyprawa w egzotycznych częściach świata, zapominając jak wspaniałe tereny mamy całkiem niedaleko granicy. Dla wszystkich pragnących lepiej poznać cale Karpaty – w ich złożoności, różnorodności i tym, co nazwalibyśmy „karpacką magią” (tak, tak, jest taka – kto poznał trochę te góry wie, o co chodzi!) – przygotowaliśmy cykl wypraw pod wspólnym tytułem „Łukiem Karpat”. Nie wyczerpują one oczywiście tematu, ale na pewno pozwalają poznać lepiej te fascynujące góry. Bo że warto je poznawać – o tym jesteśmy bezapelacyjnie przekonani! Zapraszamy zatem na wędrówki po karpackich szlakach Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Ruszaj z nami!

Mapa Łukiem Karpat

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij